За несплату земельного податку уже розпочато нарахування штрафних платежів

За повідомленням Володимирецької податкової інспекції, серед жителів Володимиреччини сьогодні є багато боржників за платежем земельний податок з фізичних осіб. Його повинні платити ті, хто має у власності земельні ділянки. Найбільше неплатників серед володимирчан – вони сьогодні до суми податкового платежу отримують штрафні нарахування, адже з різних причин не заплатили вчасно. Розробити механізм, який дозволить власникам землі платити вчасно та уникнути штрафів, зустрілись представники Володимирецької селищної ради та начальник Володимирецької податкової інспекції Наталія Десятник.

Податківці кажуть, що основна проблема – необізнаність земельних власників. Не беручи до уваги свідомих порушників, дуже часто люди, які раніше цей податок ніколи не платили, навіть не знають, що повинні це робити. Повідомлення про необхідність сплатити податку податкові інспектори готували на основі інформації від селищної ради. Такі повідомлення громадяни мали отримати у термін до 30 червня, а погасити заборгованість – упродовж 60 днів опісля. Хто не встиг, отримують штрафи.

Заступник селищного голови Іван Базака зауважив, що багато власників землі мають «чорнобильську» пільгу, але повідомлення отримують. Таким податківці радять надати документи про право на пільгу у Володимирецьку податкову інспекцію – такі власники не платитимуть податок на землю. Повідомляти податкову також варто після зміни реєстрації місця проживання, інакше повідомлення надходитимуть на невірну адресу. Автоматично реєстри окремих служб не оновлюються.

Вивчаючи форму повідомлення про сплату податку на землю секретар селищної ради Юрій Блищик відмітив, що вона мала б містити кадастровий номер земельної ділянки. Бо ж без нього з’ясувати що це за ділянка, особливо коли їх декілька, важко. Внести таку зміну у форму наразі, на жаль, неможливо.

За результатами зустрічі домовились сформувати вибірку тих, хто ще не заплатив податок на землю та повідомити їх повторно.

Довідково

Перевірити наявність податкового боргу можна в електронному кабінеті Державної податкової служби України (https://cabinet.tax.gov.ua/login).

Додаткову інформацію можна отримати у спеціалістів Володимирецької державної податкової інспекції. Контакти за посиланням (https://rv.tax.gov.ua/okremi-storinki/struktura/441028.html).

Громадяни, що звільняються від сплати податку на землю (https://minjust.gov.ua/m/zemelniy-podatok-dlya-fizichnih-osib-scho-treba-znati).

Реквізити для сплати податку

Рахунок одержувача: UA338999980334189813000017503

Найменування отримувача: Головне управління державної казначейської служби України у Рівненській області

МФО: 899998

Призначення платежу: земельний податок з фізичних осіб (код виду сплати – 18010700)

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.