Як батьку реалізувати своє право на декретну відпустку

Стаття 46 Конституції України гарантує кожному громадянину дотримання права на соціальний захист. Це право включає державне забезпечення в період тимчасової втрати працездатності за рахунок страхових внесків. До такого періоду відноситься і період перебування в декретній відпустці.

Поняття «декретна відпустка» об’єднує у собі два види соціальної відпустки: якщо у відпустку у зв’язку з вагітністю і пологами може піти лише жінка, то по догляду за дитиною по досягненні  нею трьох років, коло людей розширюється.

Українським законодавством передбачено, що родина має право обирати, хто з двох батьків піде у декретну відпустку, є така можливість і в інших членів родини.

Стаття 179 Кодексу законів про працю України дозволяє брати відпустку по догляду за дитиною також дідусю, бабусі або іншим родичам, що фактично доглядають за дитиною або ж опікунові  чи одному з прийомних батьків.

Якщо зараз про можливість батька взяти декретну відпустку людям відомо, то чомусь мало хто знає, що правом на декретну відпуску до досягнення дитиною трьох років батько може скористатись навіть,  якщо перший час за дитиною доглядала мати. Наприклад: перші півтора року за дитиною доглядає мама, наступні півтора року – батько.

Для того, щоб батьку реалізувати своє право на декретну відпустку, йому за місцем роботи потрібно надати такі документи:

– заяву на ім’я керівника з проханням про відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років;

– копію свідоцтва про народження дитини;

– довідку про те, що мама дитини не пішла у декретну відпустку по догляду за дитиною за своїм місцем роботи або вийшла на роботу до закінчення терміну соціальної відпустки;

Роботодавець не має жодного права відмовити чоловіку скористатись його законним правом на даний вид відпустки. За батьком зберігається робоче місце і нараховується пенсійний стаж та до трьох років  виплачується допомога при народженні дитини.

Відповідно до закону «Про відпустки», протягом перебування у відпустці по догляду за дитиною як батько, так і мати за бажанням можуть працювати неповний робочий день або працювати на дому. Тобто зберігається право на отримання допомоги, але при цьому людина продовжує працювати за більш гнучким і зручним для нього графіком.

Для отримання більш детальної інформації та у разі виникнення запитань, можете звертатися у Володимирецьке бюро правової допомоги: смт Володимирець, вул. Соборна, 20 (приміщення Володимирецької районної державної нотаріальної контори), тел. (03634) 2-58-08, (068) 091 88 85.

 

                                                                                            Володимирецьке бюро правової допомоги

                                                                                                        Сарненського МЦ з надання БВПД

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.