Володимирецький ринок працюватиме 9 квітня

Селищна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дозволила ринку «Меркурій» працювати 9 квітня. Підприємці звернулись до комісії з проханням дозволити роботу, адже закриття ринку, вони переконані, вбиває малий бізнес. Крім того, ринки сьогодні працюють в Зарічному, Вараші, Дубровиці, а там ситуація з COVID-19 подібна. Також торгівці вважають, що ринки безпечніші за магазини, адже торгівля там виключно на відкритому повітрі, відтак ризик зараження нижчий. Покупці ж, які не матимуть змоги купити необхідні товари на базарі, все одно підуть у магазин. А перед Великоднем люди купуватимуть багато, тому ринок, навпаки, надаючи альтернативу, дозволить зменшити скупченість у магазинах.

У свою чергу лікарі повідомили динаміку захворюваності на COVID-19. Кількість хворих зростає, але не критично, збільшившись у Володимирецькій громаді за останні 7 днів на 54. Статистично ми лишаємось у «помаранчевій» зоні. Вараська лікарня, яка приймає на лікування пацієнтів хворих на коронавірус, поки-що має достатньо ліжкомісць. Така динаміка підтримується, в тому числі, і завдяки введеним карантинним заходам. Проте як показала практика, чергову хвилю захворюваності, яку ми сьогодні спостерігаємо у місті Рівне, треба чекати у нас через 2-3 тижні.

Щодо аргументів підприємців, то лікарі погодились, що на відкритому повітрі вірус поширюється менше. Проблемою є реальне дотримання карантинних заходів. Якщо на ринку обмеження діятимуть, то йти назустріч підприємцям і відкривати ринок можна.

Відтак вирішили дозволити роботу ринку «Меркурій» 9 квітня за умов:

  • дотримання на усіх передбачених законом та рішеннями селищної комісії з ТЕБ та НС карантинних заходів (носіння масок, використання санітайзерів тощо);
  • температурного скринінгу продавців;
  • застосування мегафонів для оповіщення щодо необхідності дотримання карантинних обмежень.

Наступне засідання комісії заплановано на 14 квітня, під час якої, серед іншого, розглянуть питання роботи ринку у наступні дні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *