Володимирецький лісгосп нагадує: збирати чорниці можна лише без використання гребінок, а заготовляти – за наявності лісових квитків

ДП «Володимирецький лісгосп» нагадує! Збір та заготівля чорниць, так само як і інших дикорослих плодів, ягід та лікарської сировини, проводиться виключно в порядку спеціального використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань. Така заготівля дозволяється при умові дотримання виділених лімітів, затверджених органами виконавчої влади, та виданих лісгоспами дозволів (лісових квитків).
 
Для забезпечення постійного контролю в галузі охорони і збереження лісових ресурсів на території державного лісового фонду ДП «Володимирецький лісгосп» діють спеціальні рейдові групи. До них входять працівники державної лісової охорони, представники органів місцевого самоврядування, фіскальних, природоохоронних і правоохоронних органів.
 
Під час заготівлі, намагаючись заробити на здачі ягід чим більше, люди часто вдаються до варварського способу збирання гребінками. Цим вони завдають серйозну шкоду лісовій рослині – підривають коріння та зривають із куща весь листяний покрив. Кущ чорниці від цього всихає, а можливість відновлювати коріння чорниця ще не навчилась. Від такого виду збирання зникають ягідники. Тобто, збираючи гребінками заготівельники завдають шкоди не лише рослині, а й собі у майбутньому.
 
Працівники державної лісової охорони ДП «Володимирецький лісгосп» нагадують, що збір ягід механічними та ручними пристроями заборонений. За порушення, згідно зі статтею 70 КУпАП (https://bit.ly/3Avv69g), громадянам доведеться сплатити штраф в розмірі від одного до трьох неоподаткованих мінімумів, а за кожен зібраний гребінкою кілограм чорниці додатково нараховується 272,41 грн. заподіяної лісовим угіддям шкоди.
 
За заготівлю дикорослих плодів та ягід без відповідних документів будуть застосовуватися штрафні санкції до суб’єктів підприємницької діяльності відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» (https://bit.ly/2SOaAj1).
 
Працівники державної лісової охорони ДП «Володимирецький лісгосп» вимагають від заготівельників ягід, грибів, лікарських рослин лише одного – дотримуватись Правил пожежної безпеки, не смітити в лісових угіддях, а ягоди збирати без гребінок і пристроїв, що завдають шкоди ягідникам.
 
Ліс – це народне багатство! Бережіть його і він віддячить вам та майбутнім поколінням.

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.