Володимирецька селищна рада є переможцем грантового конкурсу з написання Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату

Володимирецька селищна рада є переможцем грантового конкурсу з написання Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату як одного із стратегічних документів для впровадження енергетично – кліматичної політики у смт. Володимирець на довготривалий період.

Цей конкурс проводився в рамках Програми LINK  Регіонального Екологічного Центру для Центральної та Східної Європи в рамках проекту «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки» за підтримки Фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» і фінансується Міністерством Клімату та Довкілля Норвегії.

Головною метою конкурсу є відпрацювання дієвої структури допомоги малим містам, селищам та об’єднаним громадам в ініціації, плануванні, втіленні проектів власної модернізації енергетичного та фінансового менеджменту, енергозбереження, сталого розвитку, економії власних ресурсів, тощо.

Експерти Центру під час реалізації проекту будуть проводити моніторинг технологічних новацій в альтернативній енергетиці. Продовжиться робота по підключенню до проекту експертів з питань сталого розвитку. До співпраці планується залучити європейські і міжнародні фонди, фінансово-кредитні установи під гарантії держави, вищі наукові заклади  та енергетичні агенції.

Володимирецька селищна рада взяла на себе зобов’язання протягом 2018 року:

1) провести аналіз місцевої енергетичної політики в різних галузях господарства;

2) запровадити систему енергетичного менеджменту;

3) розробити пакет проектів з енергоефективності;

4) затвердити рішенням сесії План дій сталого енергетичного розвитку та клімату на 2018-2035 роки.

5) подати План дій на розгляд до Європейської комісії.

6) залучення додаткових інвестицій міжнародних фондів (участь у грантових конкурсах).

Крім того, в рамках проекту «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки» 19-20 жовтня в місті Лубни (Полтавська область) відбулася 2-га конференція співробітництва малих міст, селищ та об’єднаних територіальних громад України з питань енергобезпеки, енергоефективності, довкілля та сталого розвитку. 24 громади з 15-ти областей України стали переможцями конкурсу на написання SECAP (План дій зі сталого енергетичного розвитку) та отримали відповідні сертифікати. Участь у зазначеній конференції прийняв також і спеціаліст із залучення інвестицій Володимирецької селищної ради Олег Квас.

Розробка та затвердження протягом 2018 року Плану дій зі сталого енергетичного розвитку є одним із зобов’язань, які взяла на себе Володимирецька селищна рада у зв’язку із приєднанням у червні цього року до європейської ініціативи «Угода мерів».

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.