Відбувся семінар щодо муніципального планування та розробки проектів з раціонального використання енергії

27 -28 листопада 2017 р. Регіональний екологічний центр для Центральної та Східної Європи (РЕЦ) провів дводенний семінар щодо муніципального планування та розробки проектів з раціонального використання енергії, у якому прийняв участь спеціаліст селищної ради із залучення інвестицій Олег Квас.

Захід було організовано в рамках проекту “Місцеві ініціативи для сталого розвитку України – LINK” за підтримки Міністерства охорони навколишнього середовища Норвегії.
У ньому прийняли участь громади-переможці грантового конкурсу з написання Плану дій сталого енергетичного розвитку Проекту “Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки”, до яких належить і Володимирець.

Мета семінару – підвищення спроможності українських муніципалітетів у практиці планування сталого енергетичного планування та надання органам місцевого самоврядування навичок підвищення кваліфікації проектів.

Серед спікерів тренінгу: Пітер Баук, радник з питань співробітництва в галузі розвитку для Посольства Королівства Норвегія, радник віце-міністра України; Нікола Матак з Університету Загреба та Оксана Кисіль – національний енергетичний експерт в Україні.

Українські муніципалітети поділились власним досвідом щодо викликів, підходів та інструментів для розробки енергетичних планів своїх міст.

Також впродовж двох днів проводились дві паралельні сесії з питань енергетики та розвитку проектів.
Після підбиття підсумки учасники розділилися на дві групи: розробники проектів та експерти з енергетики. Група експертів у галузі енергетики отримала практичний досвід, навчившись розробляти заходи з пом’якшення наслідків та оцінити вплив попередніх впливів, а також для моніторингу заходів з пом’якшення та оцінки впливу наслідків впливу.
Муніципалітети, як розробники проекту підготували проектні пропозиції, і навчалися – крок за кроком, як пройти через весь проектний цикл, наприклад: як встановити цілі та пріоритети; як залучити кошти для муніципальних проектів з енергоефективності; та як вимірювати та оцінювати споживання енергії шляхом розробки базових ліній і заходів забезпечення якості, оцінювати вплив проектів на навколишнє середовище, визначати джерела фінансування, розробляти структуру проекту та ін.

 

Фото – Регіональний екологічний центр для Центральної та Східної Європи.

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.