Відбулися громадські слухання щодо перспектив розвитку Володимирця

31 січня у приміщення Володимирецької дитячої школи мистецтв, пройшли громадські слухання з метою залучення жителів селища до формування стратегічних напрямів розвитку Володимирця у 2019-2021 роках.

Головував на громадських слуханнях виконуючий обов’язки селищного голови Віктор Новак, який  в інтерактивній формі презентував основні здобутки громади селища Володимирець протягом 2016-2018 років у таких сферах як бюджет, містобудівна діяльність, розпорядження землею, дорожнє господарство, благоустрій селища, водопостачання та водовідведення, соціальна сфера, культура і спорт, проектна діяльність, партнерство з іншими містами та організаціями, прозорість влади та громадська участь, та про пов’язані із ними труднощі.

Начальник комунального підприємства по водопостачанню та водовідведенню «Аква» Володимирецької селищної ради Олександр Рожко ознайомив присутніх із станом фінансово-господарської діяльності підприємства та перспективами його розвитку на найближчі декілька років. Зокрема, він звернув увагу присутніх на те, що тарифи на послуги підприємства з водопостачання та водовідведення є одними із найнижчих у області: для населення – водопостачання 7,5 грн/м.куб, водовідведення 6,6 грн/м.куб.

Одними із пріоритетних напрямів роботи комунального підприємства визначені:

  • реконструкція систем водопостачання та водовідведення (у співпраці з Володимирецькою селищною радою);
  • модернізація автоматизованої системи управління підприємством;
  • проведення інформаційної кампанії серед населення.

Також присутнім розповіли про перспективи створення об’єднаної територіальної громади із центром у смт Володимирець. У відповідності до діючого Перспективного плану формування територій громад Рівненської області, Володимирець може об’єднати навколо себе іще 11 територіальних громад (сільських рад). У 2018 році група депутатів Володимирецької селищної ради ініціювала створення Володимирецької ОТГ у складі, подібному до визначеного перспективним планом, проте, враховуючи результати громадського обговорення цього питання, більшість депутатів від загального складу ради не підтримала таку ініціативу та у листопаді 2018 року селищною радою було прийнято рішення про відмову у наданні згоди на об’єднання громад у запропонованому групою депутатів форматі.

Присутній на громадських слуханнях Ярослав Березюк, голова Володимирецької районної державної адміністрації, звернув увагу присутніх на те, що реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні перебуває на завершальному етапі, у зв’язку із чим запропонував більш детального вивчити у Володимирецькій селищній раді питання створення об’єднаної територіальної громади з центром у селищі Володимирець та вивчити думку жителів селища щодо цього питання.

Головуючий на громадських слуханнях секретар ради Новак Віктор повідомив присутнім результати проведеного у 2018 році онлайн-опитування жителів селища щодо перспектив його розвитку та сформовані на основі їхніх відповідей стратегічні цілі селища на 2019-2021 роки:

  • розвиток відновлювальної та альтернативної енергетики;
  • чиста вода – запорука здорового населення;
  • розбудова «зеленої» економічної зони – простору нових можливостей та Smart-інтеграцій;
  • розвиток соціально-культурного та людського потенціалу;
  • безпечна громада.

Обґрунтованість таких напрямів розвитку Володимирця вбачається також із тих запитань та пропозицій, що озвучили присутні на громадських слуханнях володимирчани – і надалі розвивати у селищі систему централізованого водопостачання та водовідведення та збільшувати кількість пішохідних зон та підвищувати їхню якість.

Також на громадських слуханнях торкнулися й іншої проблеми, наслідки невирішеності якої час від часу відчувають на собі деякі володимирчани – якість постачання електричної енергії на тих  вулицях селища, де власником електромереж є селищна рада. Такими мережами для постачання/розподілу електроенергії безоплатно користується приватне товариство – ПАТ «Рівнеобленерго», водночас, у зв’язку із недосконалістю правового регулювання таких відносин, витрати на утримання таких мереж несе виключно Володимирецька селищна рада (у 2018 році – близько 143 тис.грн.). Наразі продовжується пошук законних шляхів вирішення цієї проблеми.

 

З матеріалами громадських слухань – презентацією та протоколом, можна ознайомитись за посиланнями:

Презентація “Володимирець: здобутки та перспективи розвитку”

Протокол громадських слухань

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *