Відбулось пленарне засідання п’ятої сесії Володимирецької селищної ради

21 травня відбулось пленарне засідання п’ятої сесії селищної ради, на якому розглянули 30 питань порядку денного. Депутати схвалили зміни до бюджету на 2021 рік, затвердили положення про порядок приватизації (відчуження) комунального майна, визначили перелік послуг, які надаватиме Центр надання адміністративних послуг, розглянули з десяток земельних питань та ін. Порядок денний сесії за посиланням.

 

Зміни до бюджету

Відповідно до схваленого депутатами проекту рішення 300 тис. грн. передбачено на оплату енергоносіїв Володимирецької багатопрофільної лікарні. На ті ж таки комунальні потреби 120 тис. грн. надали Володимирецькому колегіуму та 61 тис. грн. Степангородському НВК. Також, на погашення боргів колишнього ДНЗ «Яблунька», який ще на початку навчального року об’єднали із Зеленівським НВК, виділили 9 тис. грн. Ще 50 тис. грн. піде на встановлення надгробків на могилах перепохованих воїнів УПА біля пам’ятника борцям за волю України. Кошти візьмуть із резервного фонду, загальний розмір якого сьогодні складає 900 тис. грн.

Додаткові асигнування отримає також Володимирецька спортшкола, працівникам не вистачає на травневі та червневі зарплати 300 тис. грн. На червневі зарплати працівникам інших позашкільних  закладів пропонується перерахувати 130,9 тис. грн. Ще 70 тис. грн. закладено на відзначення Дня селища, який цьогоріч припадає на 6 червня – нині працює селищний оргкомітет з питань  відзначення свята. Кошти перерахують в результаті перерозподілу, зменшивши фінансування структурних підрозділів селищної ради на близько 500 тис. грн..

Проект рішення про зміни до бюджету на 2021 рік

Додаток до проекту рішення

 

Селищна рада виставить на торги сміттєвоз MAN

Ще депутати селищної ради минулої каденції купили сміттєвоз MAN, маючи на меті спростити забір сміття. Проте машина виявилась вкрай неефективною для реалій селища: неповоротка на ґрунтових та білощебеневих дорогах, потребує майданчиків для розвороту, відразу пресує сміття і тому унеможливлює його сортування. Тому сміттєвоз уже декілька років стоїть практично без роботи. Тим часом його вартість лише зменшується.

Депутати вирішили його продати на аукціоні для котроїсь із міських громад. Минулими роками зацікавленість виявляли Сарни – тоді володимирчани хотіли здати його в оренду, але сусіди погоджувались лише на продаж. За кошти від продажу можна буде купити автомобіль більш підходящий для наших реалій.

Щоб здійснити продаж відповідно до закону селищна рада затвердила положення про порядок приватизації (відчуження) комунального майна. Крім того, визначила перелік майна, яке планують продати протягом 2021 року. По кожному пункту цього переліку депутати прийматимуть окреме рішення. Таке окреме рішення щодо продажу сміттєвоза MAN депутати прийняли під час цього засідання.

 

Володимирецький ЦНАП

Центр надання адміністративних послуг селищна рада створила ще на минулій сесії. Тепер же депутати затвердили регламент ЦНАПу та графік його роботи (час прийому суб’єктів звернень). Також, схвалили перелік адміністративних послуг – рівно 100. Серед них реєстрація місця проживання, реєстрація фізичної особи-підприємця, послуга при народженні дитини єМалятко, видача будівельного паспорта забудови земельної ділянки (весь перелік за посиланням).

Сьогодні не всі ці послуги можна отримати у Володимирецькому ЦНАПі – за браком спеціалістів та програмного забезпечення забезпечити їх надання в один момент неможливо. Проте поступово всі послуги з переліку будуть доступні громадянам саме через ЦНАП. В тому числі соціальні послуги – оформлення пільг та субсидій

Робота Центру не обмежуватиметься офісом у селищі Володимирець. По селах уже зараз працюють спеціалісти, які надають деякі адміністративні та соціальні послуги. Планується, що у майбутньому вони стануть працівниками ЦНАПу.

 

Селищна рада закликає змінити формулу обрахунку освітньої субвенції

Депутати схвалили звернення до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, народного депутата України Віктора М’ялика, закликаючи змінити формулу обрахунку освітньої субвенції. Нову формулу почали застосовувати у 2021 році. Вона визначає розмір освітньої субвенції, коштів якої цьогоріч не вистачає на виплату престижності педагогічним працівникам у розмірі 20% і вище.

Формула побудована таким чином, щоб стимулювати об’єднання малих класів. Відповідно до неї класів, де учнів до 18, має бути мінімум, а у нас їх багато. Для прикладу, у Малотелковицькій школі немає жодного класу, де більше 10 учнів. Уряд використовує нову формулу як інструмент впливу для оптимізації освітянської мережі закладів. Детальніше про це у матеріалі за посиланням.

 

Нові податки, інвентаризація земель та звернення фракції «Європейська Солідарність»

Схваливши усі 30 проектів рішень порядку денного, депутати перейшли до загального обговорення проблемних питань громади. Деякі з них, як от питання податків, винесуть на наступну сесію.

Оновлення ставок податків та пільг оформлено у 4 проекти рішення, які опубліковані на сайті селищної ради. Практично всі вони лишаються без змін, окрім ставок єдиного податку для підприємців 2 групи. Нині у Володимирці діє ставка 10%, а у селах тодішні сільради встановили 20%. Попередній проект рішення, підготовлений апаратом селищної ради, пропонував встановити ставку для усієї громади у розмірі 15%. На бюджетній комісії депутати зауважили, що це надто висока ставка для нашого регіону і підприємці швидше перереєструються чи підуть у тінь, аніж платитимуть його. Низький податок навпаки може заохотити підприємців реєструватись у нашій громаді. Відтак, бюджетна комісія рекомендувала встановити ставку для усієї громади у розмірі 10%.

Проте під час обговорення депутати зауважили, що у разі встановлення ставки податку для громади 10%, бюджет втратить близько 600 тис. грн. Тоді як окремі підприємці зекономлять лише по 300 гривень кожен ­– підприємці 2 групи при 15% платитимуть єдиного податку 900 грн. в місяць, а при 10% – 600 грн. Також депутати звернули увагу й на те, що у сусідньому Вараші ставка податку 20%  і ніхто звідти не тікає, а тим більше не тікає щоб реєструватись у Володимирці. Зрештою, громадське обговорення досі триває. Остаточне рішення прийматимуть депутати під час уже шостої сесії.

Розповіли депутатам також про нове програмне забезпечення, що допоможе навести лад у земельній сфері. Програма допоможе групувати землі громади за обраними параметрами – сільськогосподарські землі, орендовані землі, землі запасу, нерозподілені паї тощо. Громада нарешті побачить хто орендує землі, скільки та де. Програма виявить землі, які в принципі можна здавати в оренду, які пустують, але є економічно привабливими. В результаті бюджет отримає додаткові надходження.

Наостанок депутат від партії «Європейська Солідарність» Анатолій Ромась зачитав звернення щодо нинішньої державної соціальної політики. Депутат обурився скороченням кількості отримувачів субсидій, а також ускладненням процесу їх отримання. Звернення викликало дискусію. Депутат від партії ВО «Батьківщина» Сергій Буравський наголосив, що неприпустимо дозволяти отримувати субсидії людям, які насправді є заможними – мають дороговартісні автівки та великі будинки. Це не лише збільшує навантаження на бюджет, а й просто несправедливо. Адже субсидія створена державою для тих, кому вона реально потрібна, бо без неї ніяк.

Наостанок Володимирецький селищний голова Василь Ковенько подякував усім за роботу та оголосив про закриття сесії. Усі схвалені рішення будуть опубліковані на сайті селищної ради після того, як їх підпише селищний голова.

Пов'язані записи:

Записи відсутні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *