УВАГА! На Володимиреччині діють шахрайські схеми!

Володимирецьке відділення поліції № 1 Вараського РВП ГУНП в Рівненській області повідомляє про значний ріст звернень категорії «шахрайство». Поширені такі шахрайські схеми:

  1. Представляються службою безпеки будь-якого банку. Телефонують з такого самого номеру, що і банк, після чого просять на смартфон встановити різного роду незрозумілі додатки. В подальшому просять зайти на цей додаток та в особистий кабінет і зробити певні операції (далі переходять на дистанційне керування та знімають кошти або беруть кредит у банку).
  2. Створюють копії сайтів. Тобто замість перевіреного сайту, на якому особа постійно замовляла товар чи послугу, пропонують його максимально точну копію, де дають посилання, за яким потрібно вказати відповідні банківські реквізити (після чого з рахунку знімаються грошові кошти).
  3. Після реальної відправки замовленого товару через поштову компанію скидають замовнику (покупцю) скрін квитанції про її відправлення, тобто надають будь-яке підтвердження, що посилка реально відправлена. Далі, отримуючи перераховані покупцем кошти за відправлений товар, на протязі декількох хвилин, через працівників поштової компанії роблять негайну заміну отримувача, обґрунтувавши це тим, що помилково відправили не на ту адресу. Тобто посилка реально відправлена, однак до замовника так і не доходить.
  4. Відв’язка мобільного телефону від банківської картки. Телефонують та представляються службою безпеки, вказують потерпілому, що була шахрайська спроба заволодіти його грошовими коштами з картки. Після чого просять назвати код підтвердження, яке прийшло у SMS повідомленні.

Пов'язані записи

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *