Відсьогодні Україна запроваджує заходи обмеження споживання електроенергії. Рішення про відключення електрики – вимушений крок, адже з 10 жовтня на українську енергосистему було здійснено більше атак, ніж за вісім місяців війни. Можливі вони з 7 години ранку до 22 вечора.
Вчора голова Рівненської ОВА Віталій Коваль закликав усім мешканців Рівненщини обмежити використання електроенергії. Особливо це стосується промислових підприємств, закладів харчування, зовнішнього освітлення. Необхідно обмежити використання електротранспорту та вуличного освітлення. «Від розумного енергоспоживання кожної людини залежить енергетична безпека всієї України», – наголосив він.
Надважливо мінімізувати використання електроенергії у вечірні години пік: вранці – з 8 до 11 години; увечері – з 17 до 23. Варто перенести використання енергоємних приладів на час з 23 години вечора до 7 ранку. Наприклад, перенести прання (і миття посуду в посудомийних машинах) на ніч. Крім того, найбільше енергії пралка витрачає на нагрівання води. Тому заощадити допоможе її запуск на меншій потужності, наприклад для прання на 30 або 40 градусах, а не на 60-90. Якщо в будинку електричне опалення, його рекомендують вимикати вранці та ввечері, переносячи обігрів на ніч.
Щоб зменшити енергоспоживання та знизити навантаження на мережу, у години пік потрібно відключати такі електроприлади:
- обігрівач;
- бойлер;
- тепла підлога;
- традиційні лампи розжарювання (альтернатива – замінити на світлодіодні);
- пральна машина;
- кондиціонер;
- електроплита.
Також не слід одночасно вмикати декілька приладів, які різко збільшують навантаження на мережі. Це електрочайник, мікрохвильова піч, кавоварка, праска, фен для волосся і т.д.
Орієнтовне навантаження на всю квартиру повинне становити не більше 5-10 кВт. При цьому варто пам’ятати, що одна тільки електрична плита створює навантаження у 4-8 кВт.
Друзі! Дуже важливо, щоб споживання було максимально свідомим!