Участь громадськості у прийнятті фінансових рішень – обговорили під час практикуму у Рівненському РВ АМУ

17 травня у Рівному відбувся практикум «Організаційно – правові засади взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю. Участь громадськості в прийнятті фінансових рішень. Громадський бюджет.», організований Рівненським регіональним відділенням Асоціації міст України.

До участі у практикумі долучилися представники міських, сільських та селищних рад Рівненщини, в тому числі – Володимирецької селищної ради.

Учасникам практикуму було презентовано результати дослідження прозорості рад Рівненщини, проведеного коаліцією «Прозорі ради».

Представники ГО «Центр суспільних дій «Civitas» розповіли про переваги використання органами місцевого самоврядування платформи «Відкритий бюджет» для оприлюднення у доступній для жителів громади формі інформації про доходи і витрати місцевого бюджету та про фінансовий стан комунальних підприємств.

Особливо жвава дискусія розгорнулась навколо питання, присвяченого роботі системи «Прозоро. Продажі», яка дозволяє прозоро продавати та здавати в оренду комунальне майно.

У відповідності до чинного законодавства, передача майна, що є власністю громади селища, в тому числі того, яким користується комунальне підприємство «Аква», у приватну власність громадянам, підприємствам, організаціям можлива виключно шляхом їх продажу на електронному аукціоні. При цьому, стартова ціна такого майна не може бути нижчою від його балансової вартості або ж експертної оцінки. Таким чином, безоплатна передача комунального майна у приватну власність неможлива.

Практикум проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

За фото дякуємо Офісу реформ Рівненського РВ АМУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *