У селищній раді обговорили стан зимового утримання тротуарів

Дискусія, за участю жителів селища та експертів, відбулась за ініціативи газети “Володимирецький вісник”.

Протяжність тротуарів у селищі понад 27 км, доріг – майже 89 км. На утримання доріг взимку у 2016 році селищною радою було витрачено 112736 грн., у 2017 році – 174235 грн.

Цьогоріч, рішенням виконавчого комітету вулиці селища умовно розподілені на шість маршрутів, за кожен з яких буде відповідати один з місцевих підрядників, в тому числі – комунальне підприємство селищної ради «Аква». Маршрути передбачають розчищення від снігу доріг, майданів, площ, паркової зони та тротуарів, прилеглих до об’єктів, що утримуються селищною радою.

Згідно із правилами благоустрою селища:

– громадяни, яким відведена земельна ділянка під забудову, зобов’язані утримувати в належному стані прилеглу до їхньої земельної ділянки територію, на відстані 20 м від межі земельної ділянки;

– території, прилеглі до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, зобов’язані утримувати суб’єкти господарювання, що експлуатують такі об’єкти, на відстані 20 м від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці;

– двори, тротуари, покриття проїзної частини проїздів, прибудинкової території багатоквартирних будинків на відстані 20 м від межі відведеної земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці утримують співвласники багатоквартирних будинків.

Проте, під час дискусії, що пройшла, стало очевидним, що у Володимирці,  зрізних причин, правила благоустрою дотримуються не всіма. Однією із причин цього є незнання керівниками підприємств, установ, а також жителями селища покладених на них обов’язків у сфері благоустрою населеного пункту.

Присутній на зустрічі депутат Вараської міської ради Сергій Денега розповів про досвід розчищення тротуарів у Вараші, а керівник нашої райлікарні Іван Караїмічук поділився статистикою травматизму пішоходів у зимовий період.

Начальник комунального підприємства «Аква» Олександр Рожко зазначив, що у розпорядженні підприємства є достатня кількість техніки для розчищення доріг від снігу, за умови не екстремальної кількості опадів. Водночас, у комунального підприємства вакантні посади працівників, які змогли б працювати на такій техніці, на що звернув увагу селищний голова Олександр Осмолович.

Малогабаритна техніка для розчистки тротуарів у власності ради відсутня. Цьогоріч та минулого року від виконавчого комітету селищної ради та комунального підприємства «Аква» надходили пропозиції щодо придбання радою такої техніки, проте більшістю депутатів селищної ради вони не були підтримані і необхідні для придбання кошти не були передбачені у селищному бюджеті.

Підводячи підсумки дискусії, присутні погодились із тим, що покращення якості розчищення тротуарів селища від снігу можливе у декілька способів:

– проведення роз’яснювальної роботи серед жителів селища, місцевого бізнесу та керівників установ щодо їхніх обов’язків у сфері благоустрою;
– заохочення володимирчан до належного утримання прилеглих до їхніх будинків територій;

– впровадження механізму фінансової участі жителів селища, суб’єктів господарювання тощо в розчищенні тротуарів селищною радою;
– придбання селищною радою спецоболаднання для розчищення тротуарів від снігу.

Відеозапис дискусії можна переглянути за посиланням – https://www.facebook.com/volodymyrets.city/videos/1929038920526798/ .

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *