Стратегічний план розвитку Володимиреччини

ГербПроцес децентралізації влади, що розпочався в Україні у 2014 р., призвів до утворення 20 жовтня 2020 року Володимирецької селищої територіальної громади.

Спроможні територіальні громади (далі – ТГ) повинні стати базовим елементом ефективної системи влади в Україні. На етапі створення громада зустрілася з багатьма викликами.

По-перше, відсутність загальноприйнятих пріоритетів щодо забезпечення надання базових послуг мешканцям Володимиреччини. Кожен орган місцевого самоврядування, який увійшов до складу громади, до об‘єднання мав власні пріоритети розвитку та власну систему цінностей щодо управління ресурсами. Після об‘єднання ці пріоритети, очевидно, мають бути переглянуті та мають бути вироблені підходи до управління «об‘єднаними» ресурсами.

По-друге, потреба ефективного управління новими земельними, бюджетними ресурсами, які стали доступними для громади і можуть бути використані для розвитку.

По-третє, збільшення кількості зацікавлених сторін, з якими потрібно узгоджувати прийняття рішень у межах однієї громади.

У більш широкому контексті Володимирецька громада повинна ефективно відповідати зовнішнім викликам, таким як глобалізація економіки, підвищення мобільності трудових ресурсів та пов‘язаний з цим ріст безробіття, посилення міжнародної конкуренції за інвестиції та розвиткові ресурси.

Відповіддю на ці та деякі інші виклики може стати перспективне (середньо- та довгострокове) планування ТГ. У цьому контексті важливим є не тільки (і не стільки) результат (планувальний документ), скільки сам процес його створення за участі широкого кола зацікавлених сторін – представників різних населених пунктів, різних підприємств, установ та організацій, різних політичних поглядів.

Під час дискусій, що відбувалися у процесі стратегування Володимирецької ТГ, переважно, використовувався термін «стратегічне планування громади». Однак, цей термін («стратегічне планування») не може бути повноцінно застосованим на першому етапі створення ТГ з наступних причин. У новоствореної Володимирецької громади, умовно кажучи, відсутня «історія», тобто, неможливо відстежити поведінку територіальної громади як цілісної територіальної соціально-економічної системи за попередні періоди.

EnglishDeutschPolskiРусскийУкраїнська