Рятувальники закликають не провокувати пожеж в екосистемах! Це може призвести не лише до значних збитків, а й загрожує підвищеними цьогоріч штрафами

Щороку навесні громадяни під час господарчих робіт починають масово спалювати суху рослинність на власних присадибних ділянках, городах, та навіть на полях. Як правило вогнища залишаються без контролю людей та поширюються на більшу площу. У результаті під вогняний фронт потрапляють значні площі угідь поблизу яких пролягають лінії електропередач, розташовані поруч лісові масиви та житловий сектор. Особливо небезпечно, коли горить на узбіччях автодоріг, внаслідок чого створюється висока ймовірність ДТП від сильного задимлення.

Вогонь від палаючої сухої трави поширюється на торф. В такому разі для ліквідації торф’яної пожежі залучається значний ресурс, як людський, так і матеріальний. Такі пожежі гасяться навіть не кілька днів, а подекуди тижнями.

Під загрозою і лісові масиви, де лісникам цілодобово доводиться контролювати ситуацію з пожежами, та не допустити знищення лісу, який вирощувався десятки років.

Через халатність та недбалість під час випалювання сухої трави одним громадянином, страждають цілі населені пункти. А паліїв вдається затримувати лише інколи. Тож будьмо свідомими та при виявленні особи, яка підпалює суху траву, очерет, тощо, негайно повідомляйте правоохоронні органи за номером 102. Такі люди повинні нести за свої дії відповідальність. Додатковим стримуючим фактором для паліїв цього року стало підвищення штрафних санкцій за такі без перебільшення злочинні дії.

Шановні громадяни! Будьте свідомі та відповідальні. Якщо ви помітили загоряння сухостою спробуйте самостійно його загасити, адже за той час поки рятувальники прибудуть, вогонь може поширитися на значну площу та відповідно завдати збитків у десятикратних розмірах. Відтак просте «споглядання» пожежі сухої трави, а не спроба її загасити на відносно невеликій площі, може призвести до трагедії. Також потрібно враховувати, що в той час коли ви викликаєте рятувальників на загоряння невеликої ділянки сухої трави, навіть не намагаючись самостійно загасити вогонь підручними засобами, може статися пожежа, десь в населеному пункті, де потрібно буде рятувати людські життя…

В тому ж разі, коли пожежа набуває загрозливих масштабів, і ви не в змозі приборкати вогонь самостійно – негайно телефонуйте до служби порятунку за номером 101.

Будьмо мудрими. Бережімо природу рідного поліського краю!

 

 

 

 

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. МУРАВИНЕЦЬ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *