Рівно 20 років тому Володимирець отримав власні символи – герб та прапор

Їхній опис був затверджений рішенням селищної ради від 2 жовтня 1997 року.

Цікавим є те, що тлумачення символів, зафіксоване у протоколі пленарного засідання, на якому символи були затверджені, та подане зі слів Кропивницького Василя Ісаковича, селищного голови Володимирця у 1994-2002 роках, Ви, ймовірно, більше ніде не зустрінете:

“… розроблений проект герба Володимирця автори А. Гричило та Ю. Терлецький.
це синій щит вміщений в декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною, у синьому полі щита срібний півмісяць ріжками вниз, у нього встромлено зверху два золоті мечі, вгорі золотий дзвін, внизу – золота шестикутна променева зірка.

Цими ж авторами розроблений проект прапора селища Володимирець – це жовте полотнище, на ньому синій клин, від деревка до вільного краю, на ньому елементи герба …

Дзвін – свідчення про древній промисел. На території селищної ради в урочищі “Смолярня” виливались залізні дзвони, руду для яких завозили з села Рудка.

Півмісяць з мечами і зірка елемент родового герба князів, які володіли селищем.

Зірка – символ християнства, півмісяць з встромленими мечами символізує перемогу християнства над завойовниками, що свого часу прийшли зі сходу і були зупинені стараннями народів, що заселяли тоді територію Волині та Польщі.”.

Офіційні символи будь-якого населеного пункту, що зазвичай є відображенням найбільш ключових періодів його історії, вимагають шанобливого ставлення до їх використання.

Такі символи мають значну духовну цінність, сприяють усвідомленню жителями Володимирця своєї приналежності до певної громади, є свідченням їх здатності самостійно вирішувати місцеві проблеми.

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.