Разом з колективами освітніх закладів вирішували питання оптимізації видатків у закладах освіти, завершення навчального року, питання трудових відносин в умовах воєнного стану та ініші

18 травня відбулась онлайн нарада з керівниками та педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти Володимирецької громади. Розглянули питання оптимізації видатків у закладах освіти, завершення навчального року, питання трудових відносин в умовах воєнного стану, питання організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ), замовлення та виготовлення документів про загальну середню освіту, а також організацію інклюзивного навчання.

Зокрема увагу присутніх акцентували на тому, що відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 01.04.2022 № 401 освітню субвенцію з державного бюджету  місцевим бюджетам скорочено на 10 відсотків, а її загальний обсяг становить близько 10 804,38 млн. грн.. Для закладів освіти нашої громади ця сума становить 13,724 млн. грн.

Основними показниками за якими можна коригувати видатки, зокрема й заробітну плату педагогічних працівників, є:

  • надбавка відповідно до постанови КМУ від 23 березня 2011 року № 373 (так звана «надбавка за престижність»);
  • доплата за перевірку зошитів;
  • доплата за класне керівництво;
  • поділ класів на групи при вивченні окремих предметів;
  • варіативна складова навчального плану;
  • доплата за завідування кабінетами;
  • гурткова робота;
  • оплата по заміні уроків.

Управління соціально-культурної сфери Володимирецької селищної ради, після індивідуальних співбесід з керівниками закладів освіти, прийняло рішення в окремих випадках знімати доплати за завідування кабінетами, проведення гурткової роботи (у разі, якщо вони не функціонували упродовж дії воєнного стану), за заміну уроків тих педагогічних працівників, які проходять курси підвищення кваліфікації дистанційно.

Щодо канікулярного періоду,  то педагогічним працівникам відповідно до закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних дні та допомога на оздоровлення в розмірі місячного посадового окладу.

Також звернули увагу педагогів та керівників закладів освіти на необхідності ґрунтовного підходу до попереднього розподілу годин тижневого навантаження на 2022/2023 навчальний рік (без поділу класів на групи при вивченні окремих предметів, варіативну складову навчального плану, гурткову роботу, та інше) в залежності від форми навчання (очна, дистанційна).

Вадим Друзь, начальник Управління соціально-культурної сфери, підняв питання проведення поточних ремонтів та оснащення навчальних кабінетів, в тому числі оргтехнікою. На даний час немає необхідності проводити ремонти шкільних приміщень, а тому збирати кошти з батьків та педагогічних працівників на проведення ремонту, обладнання кабінетів категорично забороняється.

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.