Прокурори Вараської окружної прокуратури надали роз’яснення директорам начальних закладів щодо виплат допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленими батьківського піклування

Прокурорами окружної прокуратури проведено інформаційно-роз’яснювальні бесіди з директорами начальних закладів району на тему одноразової виплати грошової допомоги при завершенні навчання дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.

Так, директорам роз’яснено, що повноваження щодо виплати зазначеної допомоги державою делеговані саме навчальним закладам, у яких навчаються конкретні діти-сироти чи діти, позбавлені батьківського піклування.

Частинами 7 та 9 ст. 8 Закону № 2342-IV передбачено, що випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечуються за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

Таким чином, усі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, незалежно від форми їх утримання та виховання гарантовано перебувають на повному державному утриманні та мають право на отримання одноразової грошової допомоги згідно вказаного Закону.

Пов'язані записи

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *