Повідомити про початок будівельних робіт на підставі будпаспорта можна через портал «Дія»

Таке повідомлення подають замовники будівельних робіт, які розпочинають нове будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, реставрацію, капітальний ремонт будівлі.

Подати повідомлення заявник може, заповнивши заяву на отримання послуги онлайн на сайті: https://diia.gov.ua/services/povidomlennya-pro-pochatok-budivelnih-robit.

Як отримати послугу онлайн?

  1. Вам знадобиться електронний підпис (кваліфікований електронний підпис).
  2. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
  3. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги. Для цього вам потрібні будівельний паспорт, проєктна документація та експертиза (у разі розроблення).
  4. Після цього автоматично буде сформовано повідомлення, яке після підписання буде направлене до органу держархбудконтролю відповідно до місцезнаходження об’єкта.

Зверніть увагу! Ви можете подати повідомлення лише за умови наявності відомостей про право на користування земельними ділянками, на яких будуть проводитись підготовчі роботи в Державному реєстрі прав на нерухоме майно Міністерства юстиції України.

Зверніть увагу! У випадку, коли земельна ділянка перебуває у спільній власності, вам необхідно зазначити контактні дані співвласників з метою отримання ними сповіщень про необхідність підписати повідомлення.

Як отримати послугу офлайн?

Якщо ви не хочете або не можете подати повідомлення в електронній формі, ви можете звернутися до Центру надання адміністративних послуг.

  1. Потрібно звернутися до Центру надання адміністративних послуг за місцем розташування вашого об’єкта (Володимирецький ЦНАП надаватиме таку послугу після завершення реорганізації). Для цього вам знадобиться ідентифікаційний код та паспорт.

Зверніть увагу! У разі, якщо ваш об’єкт розташований на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, документ повинен бути зареєстрований Державною архітектурно-будівельною інспекцією України. Для цього необхідно подати повідомлення до Центру надання адміністративних послуг м. Києва за адресою: 02081, м. Київ, вул. Дніпровська набережна, 19-Б.

  1. Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП особисто, ви можете надіслати заповнене повідомлення поштою.
  2. Якщо ваш документ подаватиме уповноважений представник, потрібно додати примірник оригіналу або нотаріально засвідченої копії документа.

Зверніть увагу! Якщо заявником є іноземець або особа без громадянства, документом, що посвідчує особу, є національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або інший документ, що посвідчує особу іноземця або особи без громадянства.

  1. Завантажити форму повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/92/f351247n830.docx.

Що далі?

Після подання повідомлення його статус можна перевірити в кабінеті громадянина. Повідомлення про вдалу реєстрацію чи повернення документа на доопрацювання також з’явиться у кабінеті громадянина і буде відправлено на електронну пошту.

Щойно повідомлення буде зареєстровано, запис про це з’явиться в Реєстрі будівельної діяльності. Перевірити реєстрацію повідомлення можна за допомогою Порталу єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Після завершення будівельних робіт ви можете подати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації. Після реєстрації декларації ви зможете оформити право власності на об’єкт будівництва.

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.