“Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!”: під новим гаслом Україна цьогоріч відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Восьмий рік поспіль Україна на державному рівні послідовно впроваджує європейський підхід до пам’яті про Другу світову війну. Ми вшановуємо всіх борців із нацизмом та всіх жертв цього найкривавішого конфлікту в історії людства. Воночас для нас пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою в результаті приходу до влади і змови двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму.
 
Цього року Україна відзначає 8–9 травня в умовах повномасштабної військової агресії Росії, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, на саме існування українців, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі. Для українців протистояння російській агресії – це боротьба за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда, який заради досягнення мети не гребує ані воєнними злочинами, ані злочинами проти людства. У 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Тому традиційне гасло цих пам’ятних днів «Пам’ятаємо – перемагаємо!» цього року на державному рівні дещо видозмінене і звучить так: «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!».
 
У Володимирці 8 травня о 10:00 до Дня пам’яті та примирення, шануючи жертв німецького нацизму часів Другої світової війни, висловлюючи безумовну підтримку українським воїнам, які сьогодні боряться з нацизмом російським, закликаємо громаду покласти квіти до пам’ятників борцям за волю України та Матері-Вітчизні, до пам’ятного знаку першому бою УПА проти німецьких нацистів та до меморіалу на Алеї Слави «Мамина весна». Просимо хвилиною мовчання згадати жертв Другої світової війни та теперішньої російсько-української війни, у яких українці мужньо стояли на засадах свободи та незалежності України.

Пов'язані записи

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *