Одноразове (спеціальне) добровільне декларування: скористатись податковою амністією та задекларувати активи можна до 1 вересня 2022 року

В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують жителям Рівненщини, що до 1 вересня 2022 року громадяни, які ухилялися від сплати податків, мають змогу розкрити свої справжні доходи та задекларувати активи, уникнувши при цьому відповідальності. Вони можуть подати декларацію із зазначенням активів, щодо яких не були сплачені податки та збори до 1 січня 2021 року.
Якщо такі декларанти сплатять спеціальний одноразовий збір, їм буде гарантовано звільнення від відповідальності за порушення податкового законодавства.
Тим громадянам, які отримували заробітну плату, накопичували певний капітал, купували та продавали нерухомість, і все це робили зі своїх задекларованих доходів, декларувати активи непотрібно.
Звертаємо увагу, що відповідно до вимог підрозд. 94 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації відображається, зокрема така інформація:
відомості про декларанта, достатні для його ідентифікації (це прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або у визначених Кодексом випадках – серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України);
відомості про об’єкти декларування, в обсязі, достатньому для ідентифікації кожного з них;
самостійно визначена декларантом у національній валюті база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.
ставка та сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.
До такої декларації декларант зобов’язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.
Разом із тим, в такій декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування.
Контролюючому органу забороняється вимагати додаткові документи, крім передбачених Податковим кодексом України.
Детально – в банері «Одноразове добровільне декларування» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya .

Пов'язані записи

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *