Обґрунтування зміни тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення

11 березня комунальне підприємство «Аква» оголосило про наміри підвищити тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення, запросивши жителів Володимирця до обговорення. Вартість цих послуг завжди коригується за потреби, у разі зростання видатків на їх забезпечення. Тому тариф, для прикладу, зростав у 2017, 2018 та 2020 роках. Нині діє ставка, встановлена у вересні 2020 року.

Необхідність підвищити вартість послуг продиктована суттєвим ростом видатків комунального підприємства. Діючі тарифи не відповідають фактичним витратам. Так, якщо середня вартість водопостачання у 2020 році склала трохи більше 960 тисяч гривень, то у 2021 році для забезпечення послуги на тому ж рівні потрібно буде уже більше 1,8 млн. гривень. Якщо залишити тарифи без змін, то на покриття витрат не вистачить більш як 500 тисяч гривень.

Ситуація з водовідведенням складніша. У 2020 році середня вартість витрат на забезпечення послуги склала більше 1,4 млн. гривень. На орієнтовні витрати у 2021 році потрібно буде уже більше 4 млн. гривень, а за теперішнім тарифом отримати вдасться лише 1,5 млн. гривень.

Таке зростання витрат на водовідведення спричинене найперше ціною на електроенергію. У 2021 році за неї доведеться заплатити не менше 830 тисяч гривень, тоді як у 2020 році сума становила трохи більше 200 тисяч гривень. Теперішній тариф забезпечить менше 180 тисяч гривень.

Значно виростуть витрати і у зв’язку із зростанням мінімальної зарплати та, відповідно, необхідністю платити більший внесок на загальне обов’язкове державне соціальне страхування працівників. Комунальне підприємство не має ні законного, ні морального права занижувати заробітну плату нижче встановленого державою рівня. Відтак, витрати на оплату праці зростуть із більш як 1,2 млн. гривень до 2,5 млн. гривень. Теперішній тариф не зможе забезпечити виплату заробітної плати та зберегти робочі місця.

Тому КП «Аква» пропонує встановити тариф на послуги з централізованого водопостачання (з ПДВ) у розмірі:

–             населення –  20,65 грн. за 1 м3;

–             бюджетні установи – 20,65 грн. за 1 м3;

–             інші споживачі – 24,50 грн. за 1 м3.

На послуги з централізованого водовідведення (з ПДВ):

–             населення – 27,03 грн. за 1 м3;

–             бюджетні установи – 27,03 грн. за 1 м3;

–             інші споживачі – 27,03 грн. за 1 м3.

Пропонований тариф є базовим. Зміни будуть внесені за результатами консультацій з громадськістю, які триватимуть аж до засідання виконавчого комітету Володимирецької селищної ради. Він і прийматиме остаточне рішення.

Варто зазначити, що таке підвищення тарифів все ще не включає витрат на розвиток комунального підприємства, а лише дозволяє забезпечити його безперебійну роботу без скорочення якості послуг.

Окремо зазначаємо, що інформація про намір скоригувати тарифи опублікована відповідно до законодавчої бази, яка регламентує діяльність органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств, що знаходяться у їх власності. КП «Аква» продовжує збирати зауваження та пропозиції щодо зміни тарифів. Надіслати пропозиції можна на електронну адресу kp_akva@ukr.net, поштою на адресу 34300, смт. Володимирець, вул. Грушевського, 68, а також за телефоном 2-52-24.

Обговорення щодо зміни тарифів здійснюється відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України від 30.07.2012 року № 390 «Про затвердження порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад» та наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України від 08.09.2017 №234  «Про затвердження Змін до  Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад».

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

1 коментар до “Обґрунтування зміни тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення

  1. Де “обгрунтування”? Подайте повну калькуляцію кожної з послуг в порівнянні з попередніми роками та іншими населеними пунктами. Опублікуйте перелік та вміст необхідних документів згідно Порядку розгляду, щоб було що обговорювати.
    Де відкрите громадське обговорення, згідно закону? У закритій формі по телефону, або листом на пошту?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.