Новели щодо поновлення договору оренди землі

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» № 340-IX від 05.12.2019 року запроваджено суттєві зміни щодо поновлення договорів оренди землі. Цим законом виключено ч. 6 ст. 33 Закону України «Про оренду землі» та доповнено Земельний кодекс ст. 126-1

Хто може поновити договір оренди ?

1)         орендар (особа, яка володіє та користується земельною ділянкою)

2)         орендодавець (особа, у власності якої перебуває земельна ділянка)

Що таке переважне право  орендаря?

Після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк.

Яким чином поновити договір оренди землі?

Поновлення договору оренди землі можливе за таких підстав:

1 – шляхом переукладення нового договору;

2 – пролонгації існуючого договору на той самий строк та з тими ж умовами.

Процедура поновлення договору оренди землі:

Крок 1

Звернутися до орендодавця (власника земельної ділянки) з листом-повідомленням про намір скористатися переважним правом на укладення такого договору, долучивши проект договору *

*Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов’язаний повідомити про це орендодавця до закінчення строку дії договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніш як за один місяць до закінчення строку дії договору оренди землі.

Крок 2

Домовитися про всі істотні умови договору оренди землі з орендодавцем*

*Чинне законодавство передбачає, що у разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється.

Крок 3

Укласти договір оренди землі*

*Отримавши лист-повідомлення орендаря з проектом договору оренди, орендодавецьу місячний термін перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і в разі відсутності заперечень укладає договір оренди.

 

Умови поновлення договору оренди землі можуть бути зазначені і в самому договорі.

Якщо договір містить умову про його поновлення після закінчення строку, на який його укладено, цей договір поновлюється на такий самий строк і на таких самих умовах. Поновленням договору вважається поновлення договору без вчинення сторонами договору письмового правочину про його поновлення в разі відсутності заяви однієї із сторін про виключення з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про поновлення договору. Вчинення інших дій сторонами договору для його поновлення не вимагається.

Важливо !!!!!  У договорах оренди землі державної та комунальної власності забороняється вказувати умови поновлення в самому договорі,окрім випадків, якщо на таких земельних ділянках розташовані будівлі або споруди, що перебувають у власності користувача або набувача права користування земельною ділянкою.

Нагадуєм, що на час дії карантину,  Володимирецьке бюро правової допомоги працює у дистанційному режимі.

Для отримання безоплатної правової допомоги, Ви можете звернутись за тел.: (068) 091 88 85 або за електронною адресою: volodymyretske@legalaid.rv.ua.

 

                                                               Володимирецьке бюро правової допомоги

                                                                           Сарненського МЦ з надання БВПД

 

 

 

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.