На засіданні бюджетної комісії рекомендували зміни до бюджету на 2021 рік та оновлені ставки податків

19 травня працювала постійна депутатська комісія з питань бюджету, фінансів та соціальної політики, охорони здоров’я, освіти,  культури, молоді і спорту. Розглянули проект рішення про зміни до бюджету на 2021 рік, який винесуть на обговорення під час сесії 21 травня. А також 4 регуляторні акти про ставки податків та пільг.

Проект рішення про зміни до бюджету на 2021 рік опубліковано на сайті селищної ради. Відповідно до нього за рекомендаціями комісії пропонується передбачити 300 тис. грн. на оплату енергоносіїв Володимирецької багатопрофільної лікарні. На ті ж таки комунальні потреби потрібно Володимирецькому колегіуму 120 тис. грн. та Степангородському НВК 61 тис. грн. Також, необхідно закрити борги колишнього ДНЗ «Яблунька» у розмірі 9 тис. грн., який ще на початку навчального року об’єднали із Зеленівським НВК. Ще 50 тис. грн. передбачається виділити на встановлення надгробків на могилах перепохованих воїнів УПА біля пам’ятника борцям за волю України. Кошти пропонується взяти із резервного фонду, загальний розмір якого сьогодні складає 900 тис. грн.

Додаткових асигнувань потребує також Володимирецька спортшкола, працівникам не вистачає на травневі та червневі зарплати 300 тис. грн. На червневі зарплати працівникам інших позашкільних  закладів пропонується перерахувати 130,9 тис. грн. Ще 70 тис. грн. закладено на відзначення Дня селища, який цьогоріч припадає на 6 червня – нині працює селищний оргкомітет з питань  відзначення свята. Кошти пропонується отримати в результаті перерозподілу, зменшивши фінансування структурних підрозділів селищної ради на близько 500 тис. грн..

Депутати розглянули 4 проекти рішення, що регулюватимуть податки та пільги на них у Володимирецькій громаді: розмір єдиного податку, ставки та пільги із сплати земельного податку, ставки та пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також транспортного податку.

Усі 4 проекти рішення комісія схвалила, запропонувавши змінити лише розмір ставки єдиного податку. Сьогодні у Володимирці для 2 групи платників цього податку діє ставка 10 %, а у селах ­тодішні сільради встановили 20%. У початковому вигляді проект рішення пропонував встановити ставку для усієї громади у розмірі 15%. На комісії депутати зауважили, що це надто висока ставка для нашого регіону і підприємці швидше перереєструються чи підуть у тінь, аніж платитимуть його. Відтак, бюджетна комісія рекомендувала встановити ставку для усієї громади у розмірі 10%. Проте, громадське обговорення досі триває. Остаточне рішення прийматимуть  депутати під час уже шостої сесії.

Дещо змінили формулювання проекту рішення про ставки та пільги із сплати земельного податку. Депутати запропонували надати комунальним медичним закладам 100-відсоткову пільгу на сплату цього податку, адже вони надають послуги для жителів громади. До того ж, певну частину видатків цих закладів громада знову ж таки фінансує з місцевого бюджету. Для прикладу – компенсує вартість енергоносіїв.

Всі проекти рішення з урахуванням рекомендацій бюджетної комісії будуть розглянуті під час сесій селищної ради – п’ятої (зміни до бюджету на 2021 рік) та шостої (регуляторні акти щодо податків та пільг).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *