Громада відзначила День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З нагоди Дня пам’яті та примирення і напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Володимирці біля пам’ятників воїнам, що боролись за свободу Батьківщини, відбулись мітинги.

Біля пам’ятника Матері-Вітчизні, де є братське поховання, настоятель Свято-Успенського храму отець Олександр відслужив панахиду. Хвилиною мовчання пом’янули жертв Другої світової війни, а також згадали основні її віхи – ця війна затиснула Україну поміж двома тоталітарними режимами. Володимирецький селищний голова Василь Ковенько, голова Вараської РДА Анатолій Рижий, голова Вараської райради Ярослав Березюк, очільники ветеранських організацій, представники громади поклали квіти до пам’ятника Матері-Вітчизні та могил похованих солдатів.

Потому, учасники мітингу урочистою ходою пройшли до пам’ятника борцям за волю України, біля якого перепоховано останки 14 воїнів УПА. Настоятель Свято-Миколаївського храму отець Михайло відслужив панахиду, а представники влади та громадськості поклали квіти до могил та пам’ятника. Громада завершила мітинг спільним виконанням Гімну України.

Уже після мітингів Василь Ковенько, Анатолій Рижий, Ярослав Березюк та начальник управління соціально-культурної сфери селищної ради Вадим Друзь поклали квіти до меморіалу в урочищі «Смолярня». Там у 1942 році нацисти убили майже 3000 євреїв.

Пам’ятаємо ті страшні сторінки нашої історії аби ніколи знову не допустити подібного.

Нагадуємо, що у  Володимирецькій центральній бібліотеці діє тематична книжкова виставки та виставка фотоматеріалів «Пам’ятаємо. Ніколи знову». У селищному музеї діє виставка «Воїни. Історія українського війська» (розповіді про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення) та експозиція «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (світлини партизан, які діяли на території Полісся). У мережі Facebook на сторінці селищного Будинку культури можна переглянути онлайн-концерт «Перемога! Свята Перемога!».

Більше фото на сторінці селищної ради у мережі Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *