Гендерна рівність та відкрите врядування задля підсилення місцевої демократії

Ця тема стала предметом обговорення під час заходу у форматі круглого столу, проведеного 14-15 березня 2019 року Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи спільно з Асоціацією міст України.

Захід об’єднав міських голів, депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування з усіх регіонів України, представників Асоціації Міст України (виконавчий директор Олександр Слобожан) Уряду (Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, Радник Міністра Кабінету Міністрів України Тарас Мельничук) та Верховної Ради України (представниця Голови Асоціації міст України в Парламенті, народна депутатка України Оксана Продан), з метою обміну досвідом та кращими практиками на тему впровадження гендерного підходу в контексті виконання принципів відкритого урядування в Україні.

До участі у заході та обговорення долучилась і Володимирецька селищна рада, адже у листопаді 2018 року рада своїм рішенням прийняла Європейську хартію рівності жінок і чоловіків в житті місцевих громад (далі – Хартія).

Хартія, підтримана Європейською комісією, закликає місцеві та регіональні органи самоврядування взяти на себе зобов’язання використовувати існуючі повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності своїх громадян, які, хоча зазвичай юридично і мають рівні права, проте, не завжди є однаковими їхні практичні можливості до реалізації таких прав.

Підписання Хартії дозволяє органам місцевого самоврядування публічно продемонструвати відданість принципам рівності жінок і чоловіків та зобов’язання реалізовувати їх на території своєї діяльності. Для цього кожний орган-підписант розробляє План дій для досягнення рівності, у якому визначено пріоритети, дії та ресурси для їх реалізації.

Хартію прийняли практично усі міста Європи. В Україні цей рух лише починається, відповідне рішення схвалили наразі лише 43 громади.

Своїм досвідом реалізації політики рівних можливостей жінок і чоловіків під час круглого столу поділись представники українських міст, що одними з перших долучились до підписання Хартії – Вінниці, Житомира та Ірпеня, та інших міст України, що, незважаючи на нещодавне підписання Хартії, вже протягом декількох років враховують гендерні аспекти у своїй діяльності, зокрема, під час планування бюджету.

Учасники заходу – експерти та експерти з гендерних питань – Даян Бунян (Брістоль, Велика Британія) спеціаліст з питань гендерної рівності міста Жирона (Іспанія) Хорді Прунеда Веллвехі, координаторка з питань гендерної рівності міста Бечей (Сербія) Єлєна Бранко-Черевічкі, надали практичні поради щодо підготовки Плану дій для досягнення рівності в українських громадах.

Захід організований в рамках загальносвітового Тижня Відкритого Врядування (Open Gov Week, 11-17 березня 2019 року) і проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», який виконується Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках Плану Дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *