До уваги володимирчан – споживачів послуг централізованого водопостачання!

Від сьогодні набуває чинності закон, що зобов’язує протягом наступних двох років встановити прилади обліку води у житлових будинках!

Пов’язані з встановленням приладів обліку витрати буде нести споживач.

За користування водою без лічильника передбачено штраф.

Встановлення приладів обліку води сприятиме ефективному використанню природних ресурсів, а отже – і зменшенню витрат на комунальні послуги.

Ресурси стануть поступово скорочуватися, ставати дефіцитними, а значить і більш дорогими і доступними не для всіх. Людство очікує різке соціальне розшарування і загибель слабких, а планету – виснаження і при несприятливому результаті – вимирання більшості живих організмів.

На сьогоднішній день, за даними Всесвітньої мережі екологічного сліду, людство споживає в 1,7 разу більше, ніж може забезпечити Земля.
Тобто, для підтримки життєдіяльності на тому рівні, який відзначається зараз, потрібна не одна, а 1,7 планети. Більш того, якщо рівень споживання ресурсів не вдасться знизити до 2030 року, за підрахунками експертів, таких планет потрібно буде вже дві.

Мова про глобальне споживання. Зокрема, людство викидає більше вуглекислого газу в атмосферу, ніж океани і ліси можуть поглинути. Виснажує рибні запаси і вирубує дерева швидше, ніж можна. Жителі Землі виробляють більше сміття, ніж планета може “переварити”.
Все це веде до виснаження навколишнього середовища – зникнення лісів, нестачі продовольства, закислення океану та інших наслідків.
Лідери зі споживання – австралійці
У 2017 році жителі різних країн ставилися до споживання ресурсів по-різному. Так, якщо б кожен жив як австралієць, то людству знадобилося б 5,2 планети, американець – 5 планет, росіянин – 3,4, німець – 3,2.
У 2013 році слід України становив 1,9.

За словами координатора Всесвітнього фонду дикої природи в Україні Олени Тарасової-Красієвої, в 2016 році день екологічного боргу було призначено на 8 серпня, тобто “з кожним роком ми все швидше використовуємо ресурси планети”. Наприклад, в 1987 році “точка неповернення” припадала на 19 грудня.

http://zib.com.ua/ua/pda/129743.html

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.