До 10 жовтня суб’єктам господарювання потрібно розкрити своїх бенефіціарів

Нагадуємо, що тепер триває кампанія розкриття суб’єктами господарювання своєї структури власності та кінцевих бенефіціарів. Ще 11 липня набрало чинності Положення про форму та зміст структури власності, затверджене наказом Мінфіну від 19.03.2021 № 163 (https://bit.ly/3jK2p0I). Наказ зобов’язує всі вітчизняні компанії з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника в обов’язковому порядку надавати відповідну інформацію державному реєстратору. Щоб державний реєстратор міг оновити відомості в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб про кінцевих бенефіціарних власників, суб’єкти господарювання повинні подати документи:

заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) – форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування – форма 4;

структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності;

витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі коли засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;

нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, – для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента.

Термін подачі документів – до 10 жовтня.

Зверніть увагу, що згідно з нормою ч. 6 ст. 166-11 КпАП неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом про реєстрацію інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи тягне за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, вповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від 17000 до 51000 грн.

Деталі можна дізнатись за посиланням: https://bit.ly/3sbyZMV

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.