Алгоритм дій для отримання компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

Хто має право на отримання компенсації?

Фізичні особи — громадяни України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду і безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, які після введення воєнного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Яка сума компенсації?

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі — людино-день), з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб, але не раніше 20.03.2022.

Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.

 

Алгоритм дій власників жилих приміщень

1) Власник житлового приміщення повинен внести відомості про житло, яке доступне для розміщення ВПО, на веб-ресурсі “Прихисток” (https://prykhystok.gov.ua).

2) Власник приміщення зобов’язаний не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО подати ЗАЯВУ (для громадян, які проживають у сільській місцевості необхідно подати документи спеціалістам Відділу соціального захисту населення, які працюють на місцях, для жителів смт Володимирець – безпосередньо у Відділ соціального захисту населення за адресою смт Володимирець, вул. Соборна, 23), де зазначити ПІП кожної з розміщених осіб та до заяви додати копії документів, що посвідчують особи ВПО (паспорти, коди, свідоцтва про народження дітей тощо) та пред’явити свій документ на право власності на жиле приміщення, в якому розміщується ВПО.

Зверніть увагу! В день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості необхідно подати ЗАЯВУ з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні.

3) Для отримання компенсації власник жилого приміщення не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до виконавчого комітету селищної ради за місцем розташування жилого приміщення ЗАЯВУ ЗА ФОРМОЮ (для громадян, які проживають у сільській місцевості необхідно подати документи спеціалістам Відділу соціального захисту населення, які працюють на місцях, для жителів смт Володимирець – безпосередньо у Відділ соціального захисту населення за адресою смт Володимирець, вул. Соборна, 23).

Для підтвердження вірності реквізитів рахунку та оперативного зарахування компенсації рекомендуємо долучати банківську довідку за реквізитами.

Важливо:

  • ВПО, що проживають у жилому приміщенні, повинні отримати статус внутрішньо переміщеної особи. Для цього їм необхідно зареєструватися в Відділі соціального захисту населення (смт Володимирець, вул. Соборна, 23).
  • Перевірку наведених у заяві власником жилого приміщення відомостей з відвідуванням місця розміщення ВПО, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження ВПО, зокрема електронних документів) здійснюватимуть уповноважені особи виконавчого комітету Володимирецької селищної ради.
  • Підставами для відмови у виплаті компенсації є встановлення невідповідності осіб, кількості розміщених осіб, інших даних, які були зазначені у заяві.

Підстава: постанова Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. N 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг»

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.