9 липня депутати розглянуть питання змін у системі закладів загальної середньої освіти Володимиреччини

У червні управління соціально-культурної сфери Володимирецької селищної ради підготувало базові проєкти рішень, які мали б змінити систему закладів загальної середньої освіти Володимиреччини.

Проєкт рішення № 31 «Про зміну типу, найменувань та затвердження статутів у новій редакції закладів освіти Володимирецької селищної ради» передбачав пониження ступенів деяких шкіл. Красносільський, Любахівський та Володимирецький НВК мали бути перетворені у гімназії (І-ІІ ступенів, тобто 1-9 класів), а Малотелковицький НВК – у початкову школу (І ступеня, тобто 1-4 класів).

У Красносільському НВК вчиться 118 учнів, з них у 10-11 класах – 11.

У Любахівському НВК – 180 учнів, з них у 10-11 класах – 21.

У Володимирецькому НВК вчиться 211 учнів, з них у 10-11 класах – 23.

У Малотелковицькому НВК навчається 68 учнів, з них у 10-11 класах – 14.

Вартість навчання одного учня із коштів державної освітньої субвенції у цих школах значно вища, ніж в середньому по громаді: Красносільський НВК – 38787 грн.; Любахівський НВК ­– 30097 грн.; Володимирецький НВК – 27889 грн; Малотелковицький НВК – 53570 грн. Середня по громаді – 23745 грн.

Ще один проєкт рішення № 50 «Про припинення функціонування філій Любахівського НВК «ЗОШ І-ІІІ СТ. – ДНЗ» та Красносільського НВК «ЗОШ І-ІІІ СТ. – ДНЗ» передбачав переведення дітей із блоку початкових класів у селі Липно (15 учнів) до основного корпусу в Красносіллі,  а з блоку початкових класів в Острівцях (21 учень) в основний корпус у Любахах.

Ці два проєкти рішень презентували громадам, де знаходяться ці школи, депутатам селищної ради. Під час робочих зустрічей з батьківськими та педагогічними колективами, а також за рекомендаціями депутатів, управління соціально-культурної сфери напрацювало зміни до проєкту рішення № 31.

Новий проєкт передбачає такі зміни. Красносільський, Любахівський та Володимирецький НВК лишаються закладами І-ІІІ ступенів (1-11 класи). Малотелковицький НВК перетворюється у гімназію (заклад І-ІІ ступенів, тобто 1-9 класи). Діти з блоків початкових класів в Липно та Острівцях навчатимуться у Красносіллі та Любахах відповідно. Їм буде забезпечено належний підвіз.

Проєкти рішень № 31 (зі змінами) «Про зміну типу, найменувань та затвердження статутів у новій редакції закладів освіти Володимирецької селищної ради» (https://bit.ly/3hoMXaf) та № 50 «Про припинення функціонування філій Любахівського НВК «ЗОШ І-ІІІ СТ. – ДНЗ» та Красносільського НВК «ЗОШ І-ІІІ СТ. – ДНЗ» (https://bit.ly/3xrJNs2) депутати розглянуть під час пленарного засідання завтра, 9 липня.

Детальніше обґрунтування змін у системі закладів загальної середньої освіти Володимиреччини за посиланням https://bit.ly/3yusdDC.

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

1 коментар до “9 липня депутати розглянуть питання змін у системі закладів загальної середньої освіти Володимиреччини

  1. Зважаючи на те,що громадські обговорення не проводилися в с.Липне та і не надані розрахунки,що початкова школа в с.Липне є затратна та неефективна, не можна питання про ліквідацію виносити на голосування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.