7 лютого відзначатиметься 80-а річниця Першого бою УПА проти нацистських окупантів

1943 року сотня Григорія Перегіняка-“Довбешки-Коробки” напала на німецьку окупаційну адміністрацію, що знаходилась у Володимирці. Причина атаки на Володимирець лежала на поверхні: на початку лютого німці арештували давнього діяча ОУН на Сарненщині “Діброву”. Було відомо, що його утримують у підвалі будинку німецької жандармерії у Володимирці.

На той момент у цьому райцентрі основні окупаційні сили складалися з 30 німецьких жандармів, 70 російських козаків (колишніх військовополонених Червоної армії) та 80 узбеків (також колишніх радянських бранців).

Завдяки блискавичності нападу акція вдалася. Під час наскоку було захоплено казарми козаків і приміщення жандармерії. Убито 7 осіб, у тому числі 3 козаків і 4 німців (серед них і коменданта жандармерії). 6 козаків було виведено із собою і після допиту страчено в лісі неподалік Володимирця.

Визволено з ув’язнення “Діброву”. Захоплено 20 карабінів, 65 ковдр і доволі багато амуніції. Втрати сотні становили 1 вбитого і 2 поранених. Після блискавичної атаки, користуючись безладом, що запанував у містечку, сотня швидко відійшла з райцентру.

Пов'язані записи

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *