4 сесія Володимирецької селради: нові програми, звернення до Уряду та приїзд голови Рівненської ОДА

31 березня відбулось пленарне засідання 4 сесії Володимирецької селищної ради. Депутати схвалили 53 питання порядку денного, серед яких зміни до бюджету, земельні питання, схвалення звернення щодо розміру освітньої субвенції, затвердження цільових програм та інші. Весь перелік проектів рішень можна знайти за посиланням.

Серед іншого, депутати затвердили дві програми. Програма надання пільг та соціальних послуг окремим категоріям населення дозволить відшкодовувати витрати пільговиків на послуги зв’язку, для прикладу, або ж за проїзд залізничним транспортом. Право на таке відшкодування мають особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, учасники війни, члени сімей загиблих, діти війни, реабілітовані особи, багатодітні сім’ї, особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, ветерани праці, пенсіонери за віком та інші. та програму оздоровлення та відпочинку дітей Володимирецької селищної територіальної громади. Друга програма стосується оздоровлення та відпочинку дітей громади. Вона дозволить дітям, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки, щороку відпочивати у обласних та не тільки санаторіях. Фінансується такий відпочинок місцевим та обласним бюджетом у відношенні 30% на 70%.

Підтримали депутати також вступ до місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Об’єднані територіальні громади Рівненщини», а також висловились за створення «Асоціації громад зон спостереження АЕС». Обидві організації мають на меті координацію діяльності органів місцевого самоврядування в умовах нового адмініструю задля досягнення спільних цілей. Наприклад, «Асоціація громад зон спостереження АЕС» може стати надійним союзником та координатором у таких питаннях, як відновлення пільг на електроенергію для жителів 30-ти кілометрової зони навколо атомних станцій.

Представник асоціації «Об’єднані територіальні громади Рівненщини», радник з питань розвитку громад Тарас Микитин запропонував депутатам замовити розроблення стратегії розвитку Володимирецької громади. Вона міститиме деталі соціально-економічного розвитку, розвитку комунального та приватного підприємництва, бачення перспектив та пріоритетів. Селищна рада, маючи таку стратегію, зможе подавати проектні заявки у відповідності з нею. Шанси перемоги саме таких проектних заявок вищі, заявив він.

Створює Володимирецька селищна рада також Центр надання адміністративних послуг, спеціалісти якого працюватимуть, в тому числі, й у селах громади. ЦНАП видаватиме необхідні жителям документи, надаватиме послуги як от з реєстрації місця проживання. Нині ці функції виконують спеціалісти, що працюють у селах-центрах колишніх сільрад. Вони мають для того гербові печатки та зразки документів. Це дозволяє людям отримувати довідку без необхідності приїздити в центр громади. Всі вони згодом стануть працівниками створеного ЦНАПу.

Дискусійним виявилось питання щодо надання спецдозволу на користування надрами для ТОВ «Половлі пісок», а саме щодо права цієї компанії на промисловий видобутку піску в селі Половлі. Відповідну ділянку площею 8,6 га підприємство придбало в результаті проведеного аукціону, заплативши за неї до тоді ще бюджету Половлівської сільради 3,5 млн. грн. Запаси піску оцінюються у розмірі близько 663 тис. м3. Директор компанії Володимир Проць доповів про діяльність підприємства, зокрема й про здійснену геологічну розвідку, проведене громадське обговорення, підготовку документів. Він запевнив, що підприємство дозволить створити додаткові робочі місця та збільшити нарахування до місцевого бюджету. Важливо, що пісок видобуватимуть легально. Після обговорення депутати схвалили рішення більшістю голосів – 14 «за».

За тим депутати перейшли до розгляду пропонованих змін до бюджету на 2021 рік. Станом на кінець кварталу бюджет виконано, а перевиконання склало 16 тис. гривень. Відповідно до змін, депутати вирішили спрямувати залишки субвенції 2020 року на протипожежні заходи (213 тис. гривень), на завершення будівництва внутрішніх санвузлів школи в селі Зелене (близько 688 тис. гривень), на санвузли у школі села Половлі (100 тис. гривень), на завершення влаштування покрівлі школи в селі Довговоля (близько 639 тис. гривень), на влаштування покрівлі школи села Великі Телковичі (близько 800 тис. гривень). Також депутати виділили 50 тис. гривень на підготовку проектно-кошторисної документації на ремонт фасаду ДНЗ «Казка», що у Володимирці. Поповнився бюджет селради субвенціями з бюджетів сусідніх громад. Так, на Рафалівське відділення Володимирецької багатопрофільної лікарні Рафалівка надала близько 580 тис. гривень, а Полиці – 250 тис. гривень. На утримання спільного трудового архіву субвенція з Рафалівки становить 120 тис. гривень, з Полиць – 22 тис. гривень, з Антонівки – 11,4 тис. гривень. Антонівська громада також передала 44 тис. гривень на утримання Володимирецької КДЮСШ, а Каноницька – 7 тис. гривень на спільне утримання інклюзивно-ресурсного центру. На заробітну плату працівникам цього центру громада отримала з обласного бюджету 856 тис. гривень.

Схвалили також три звернення до Кабінету Міністрів України. Перше стосується питання виплати надбавки за престижність. Депутати просять Уряд подати Верховній Раді України проект змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2021 рік» з пропозиціями збільшити розмір освітньої субвенції з урахуванням можливості виплати педагогічним працівникам доплати за престижність у розмірі не менше 20%. Друге звернення стосується долі Володимирецького та Рафалівського лісгоспів – їх вкотре мають намір об’єднати. Лісівники проти і переконують, що окремо підприємства працюють ефективніше. Крім того, за їхніми розрахунками, надходження до бюджету Володимирецької громади у разі об’єднання зменшаться. Третє звернення має на меті підтримати законопроекти № 2194, 2195, що стосуються удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Відтак адресатами звернення стали Верховна Рада України та народний депутат України Віктор М’ялик.  Тексти звернень опубліковано на сайті селради у розділі Проекти рішень.

Ще перед сесією селищний голова Василь Ковенько анонсував приїзд голови Рівненської ОДА Віталія Коваля. У перерві пленарного засідання Віталій Станіславович звернувся до депутатів, закликаючи об’єднати зусилля влади усіх рівнів задля реалізації спільних цілей. Це дорожнє будівництво, боротьба з нелегальними АЗС, будівництва та реконструкції закладів соціальної сфери, розвиток підприємництва та ін. Чи не найпріоритетнішою ціллю є ремонт доріг. Віталій Коваль та Василь Ковенько проінспектували частину доріг Володимирець – Малі Телковичі та Володимирець – Степангород. Це ті ділянки, які громади має намір будувати в першу чергу. Голова Рівненської ОДА продемонстрував розуміння проблеми та запевнив у підтримці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *