28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників

Сьогодні ми відзначаємо День визволення України від фашистських загарбників. Саме 28 жовтня під час Другої світової війни війська нацистської Німеччини та її союзників були остаточного вигнані за межі території України. Шануючи подвиг воїнів, які боролись з окупантами, Володимирецький селищний голова Василь Ковенько разом із головою Вараської райради Ярославом Березюком, головою Вараської РДА Анатолієм Рижим та заступником голови Вараської РДА Наталією Ковальчук поклали квіти до пам’ятника Матері-Вітчизні.

Визволення велося силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн осіб. Упродовж січня 1943 — жовтня 1944 війська провели низку наступальних операцій, звільняючи територію України. Завершилося вигнання повним витісненням угорських та німецьких військ із Закарпаття в результаті Східно-Карпатської наступальної операції силами Четвертого та Першого Українських фронтів. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а вже 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

Але подіями жовтня 1944 року війна не скінчилася – українці воювали в Європі до 8 травня 1945 року та в Азії аж до 2 вересня.

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.