28 липня Володимиреччина вперше відзначить День Української Державності

Минулого року Президент України Володимир Зеленський своїм указом запровадив День Української Державності. Тоді, ще до повномасштабної війни, це рішення не відгукувалось у серцях так, як звучить сьогодні, у час війни за незалежність, коли українська державність кров’ю виборюється і стверджується щомиті. Нині це свято набуває підсиленого змісту.
28 липня – ця дата невипадкова. Саме в цей день відзначається річниця аж до міфічності далекої для сучасників події – День Хрещення Київської Руси-України. В 988 році святий рівноапостольний князь Київський Володимир Великий охрестив тоді ще переважно язичницький народ, заклавши один з наріжних каменів нашої державності, засвідчивши цивілізаційний вибір Київської Руси, з якої виросли Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава, Карпатська Україна та сучасна Україна. Ми спадкоємці понад тисячолітньої історії українського державотворення.
З нагоди Дня Української Державності кличемо громаду на урочистий мітинг, який відбудеться 28 липня о 12:00 на Алеї Слави «Мамина весна» селища Володимирець. Згадаймо звідки ми, хто ми і за що стоїмо!

Пов'язані записи

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *