28-29 жовтня в місті Рівне відбудеться Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»

Метою Форуму є визначення в Україні проблем та шляхів подолання критичної ситуації у сфері поводження з побутовими та промисловими відходами на регіональному рівні та у місцевих громадах, формування нормативно-правової бази щодо управління відходами, впровадження природоохоронних ініціатив та проектів, сприяння залученню інвестицій у сферу перероблення відходів, реалізація екологічно дружніх, ресурсо- та енергоефективних технологій, сприяння співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки, бізнесу, налагодження та зміцнення міжнародного співробітництва, збереження довкілля, впровадження засад збалансованого(сталого) розвитку в Україні.

До участі у Національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» запрошуються представники органів державної влади та місцевого самоврядування, міжнародних організацій, науковці, бізнес-структури, які працюють у сфері поводження з відходами, підприємства-виробники техніки та технологічного обладнання перероблення відходів, установи, які працюють у галузі екологічної безпеки та охорони довкілля, природоохоронні громадські організації, ЗМІ.

Заходи Національного Форуму у 2021 році планується проводити у відповідності із санітарно-епідеміологічними вимогами, зокрема:
– дотримання маскового режиму;
– температурний скринінг;
– забезпечення соціальної дистанції під час засідань, проживання та екскурсій;
– оброблення приміщення і поверхонь дезінфікуючими засобами;
– забезпечення технічних можливостей участі у форумі в режимі он-лайн.

Програма Форуму (проєкт)

28 жовтня
Тематична виставка «Екологічно безпечні технології», де будуть представлені підприємства-виробники техніки та технологічного обладнання перероблення відходів, установи та організації, що працюють у сфері поводження з відходами, рекламні матеріали на спеціальних виставкових стендах.

Перша пленарна сесія
Законодавчі ініціативи та нормативно-правове регулювання у сфері поводження з побутовими та промисловими відходами в Україні.
Дискусійна панель 1
Обговорення законопроектів щодо управління відходами, промислового забруднення, реєстру викидів і перенесення забруднювачів, екологічного страхування, державного контролю та нагляду, моніторингу довкілля.

Круглий стіл 1
Проблемні питання та позитивний досвід у розробленні та реалізації Регіональних планів управління відходами та шляхи їх подолання.

Інформаційна панель «Міжнародний досвід управління відходами».

Презентаційна платформа, де учасники форуму презентують підприємства, компанії, сучасні технології та мають можливість встановити корисні бізнес-контакти.

Друга пленарна сесія
Екологічно-дружні технологічні рішення для місцевих громад щодо поводження з відходами.
Дискусійна панель 2
Впровадження заходів у місцевих громадах щодо поводження з небезпечними відходами, зокрема: непридатними пестицидами, електронними, медичними відходами.
Дискусійна панель 3
Негативний вплив сміттєзвалищ на природні екосистеми та життєдіяльність людей. Кращі практики рекультивації територій, порушених внаслідок розміщення побутових та промислових відходів.

Круглий стіл 2
Проблемні питання розміщення промислових відходів в межах громад та шляхи їх розв’язання.
Дискусійна панель 3
Юридичні аспекти захисту екологічних прав громадян та місцевих громад від промислового забруднення.

Робоча зустріч заступників міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, голови Державної екологічної інспекції України, народних депутатів України, директорів Департаментів та керівників управлінь екології та природних ресурсів ОДА, регіональних підрозділів ДЕІ.

29 жовтня
Екскурсії для ознайомлення з підприємствами Рівненської області, які використовують екологічно дружні технології для захисту довкілля, з роботою діючої сортувальної лінії, майданчиком, де компостують листя, локальними прикладами сортування відходів у торгівельних мережах, ОСББ.

Круглий стіл 3
Інформаційна політика та інструменти діджіталізації, освітньо-виховна робота і просвіта для розв’язання проблем поводження з відходами для збереження довкілля.

Круглий стіл 4
Проблемні питання та впровадження екологічно безпечних технологій перероблення відходів сільського господарства, лісогосподарської галузі, будівництва та харчових відходів в Україні.

Екскурсія до Національного природного парку «Дермансько-Острозький»

ФОРМИ УЧАСТІ У КОНФЕРЕНЦІЙНИХ ЗАХОДАХ
– усна доповідь та публікація матеріалів в збірці матеріалів Форуму (в тому числі, в режимі он-лайн);
– публікація матеріалів в збірці матеріалів Форуму;
– участь без доповіді та публікації.

ОФОРМЛЕННЯ УЧАСТІ У КОНФЕРЕНЦІЙНИХ ЗАХОДАХ:

Необхідно до 12 жовтня 2021 року надіслати:
1. Заповнену реєстраційну форму (бланк додається) на електронну адресу Оргкомітету Форуму: vidhody.org@gmail.com
2. Текст доповіді, якщо учасник планує публікацію* в збірці матеріалів Форуму (Вимоги до оформлення доповідей додаються).
*Автори мають самостійно пересвідчитися в отриманні Оргкомітетом надісланих реєстраційної форми та доповіді.
До Програми Форуму будуть внесені теми виступів лише тих учасників, які надіслали текст доповіді.

Для представників наукових, навчальних установ, громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування – участь у заходах, круглих столах, екскурсіях, витрати на проживання, харчування – за
рахунок організаторів.
Для участі у тематичній виставці «Екологічно безпечні технології» та презентаційній платформі підприємствам та установам необхідно сплатити оргвнесок.

Для контактів та отримання додаткової інформації:
Юлія Свистунова +38 (096) 174 47 93, (099) 055 47 39
(044) 289-31-42
e-mail: vidhody.org@gmail.com

Місце проведення: м. Рівне (докладну інформацію про місце проведення та детальний розклад Форуму отримають зареєстровані учасники).

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.