11-12 грудня відбулося засідання секції адміністративних послуг Асоціації міст України на тему “Практика та перспективи розвитку системи надання адміністративних послуг”.

11-12 грудня, в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна) відбулося засідання секції адміністративних послуг Асоціації міст України на тему “Практика та перспективи розвитку системи надання адміністративних послуг”.

У засіданні секції взяли участь представники 16 областей України, які поділилися досвідом та проблемами надання адмінпослуг у своїх містах, висловили можливі шляхи їх вирішення.

Присутній на засіданні народний депутат Олександр Дехтярчук, голова парламентського підкомітету з адміністративних послуг, пообіцяв спільно з Асоціацією міст України в особі Володимира Мягкохода – директора Ценрального офісу впровадження децентралізаційної реформи АМУ, врахувати всі пропозиції та перетворити їх в реальні законодавчі ініціативи.

Віталій Герман, заступник Рівненського міського голови, спільно з Юлією Шигоревою, директором Рівненського регіонального ЦНАПу, розповіли історію його створення Рівненською міською радою.
Щодня цим центром надається близько 1 тисячі адмінпослуг, за весь 2016 рік їх надано близько 274 тисяч.

Рівненський регіональний центр надання адміністративних послуг (https://www.cnaprv.gov.ua/) – це місце, куди варто сходити просто так, аби побачити, що таке владна установа, дружня до дітей та людей з інвалідністю.
Незважаючи на значні витрати на утримання Центру (у 2016 році – бл. 12 млн.грн), протягом 2016 року, завдяки наданим послугам, бюджет Рівного поповнився на 14,5 млн. грн. Адмінпослуги – це не бізнес, та практика показала, що й вони можуть бути джерелом наповнення місцевого бюджету.

Так як метою децентралізаційної реформи є не укрупнення громад, а покращення якості послуг, що надаються місцевою владою, та полегшення доступу до них, присутні погодилися з тим, що створення центрів надання адміністративних послуг повинно бути прерогативою органів місцевого самоврядування.

Висновки зроблені – Володимирець має куди рухатися у напрямі розвитку адміністративних послуг – вони мають бути якісними, а процес їх надання – максимально прозорим – незалежно від того, створений ЦНАП чи ні і ким він створений – райдержадміністрацією чи мерією – пересічного українця цікавить виключно кінцевий результат.

Пов'язані матерiали:

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.