1 вересня розпочався прийом заявок у межах двох програм допомоги малим агровиробникам на загальну суму понад 1,5 млрд грн

1 вересня у Державному аграрному реєстрі (ДАР) розпочався прийом заявок у межах двох програм допомоги малим агровиробникам на загальну суму понад 1,5 млрд грн. Перша – це виплата на гектар у розмірі 3100 грн на 1 га (максимальний розмір – до 120 га), друга – допомога тим, хто утримує від 3-х до 100 корів (виплата – 5300 грн на корову).

‍Обмежень щодо реєстрації немає, підтримку зможуть отримати виробники с/г продукції незалежно від розміру, організаційно-правової форми чи напрямів діяльності. Єдина та обов’язкова умова – земельні ділянки та поголів’я мають бути офіційно зареєстровані.

Щоб подати заявку на участь у програмі підтримки, сільгоспвиробник, що відповідає вимогам програми, має заповнити онлайн-форму, за необхідності додати скан-копії документів, і підписати заявку своїм кваліфікованим електронним підписом. Процес обробки заявки можна відстежувати в персональному електронному кабінеті у ДАР в режимі реального часу.


Довідково:

Державний аграрний реєстр – це єдиний цифровий хаб для агровиробників України. Кожен, хто зареєстрований у системі, може подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.

Як зареєструватися у ДАРі?

Для реєстрації у ДАРі вам знадобляться: мобільний телефон, електронна пошта, кваліфікований електронний підпис (або BankID, якщо реєструється фізособа).

 1. На сайті https://www.dar.gov.ua/ натисніть «Зареєструватися».

 2. Пройдіть реєстрацію через кваліфікований електронний підпис або BankID

a. реєстрація через КЕП:

 • завантажте файл ключа;
 • введіть пароль ключа;

b. реєстрація через BankID:

 • натисніть BankID;
 • оберіть банк, яким користуєтеся;
 • пройдіть аутентифікацію через сайт банку.
 1. Введіть свою електронну пошту та номер телефона.

 2. Вам надійдуть п’ятизначні коди на пошту та телефон – введіть їх у відповідні віконця.

 3. Надайте згоду доступу до персональних даних.

 4. Натисніть «Зареєструватися». Готово!

 

Що робити після реєстрації?

Увійдіть до електронного кабінету та перевірте дані про вас.

 1. На сайті https://www.dar.gov.ua/ натисніть «Увійти до кабінету».

 2. Пройдіть аутентифікацію за допомогою кваліфікованого електронного підпису або BankID (виключно для фізосіб).

 3. Після першого входу в Реєстр відкриється розділ Діяльність та активність. Вкажіть ваші напрями діяльності.

 4. Завантажте статут, якщо ви реєструєтеся як юрособа.

 5. У розділі «Персональні дані» додайте паспортні дані, дату народження і стать, основну електронну адресу та номер телефону, адресу для листування.

 6. Перевірте ваші земельні ділянки, інформація про які автоматично завантажується з Державного реєстру речових прав та Державного земельного кадастру. Для цього перейдіть у розділ «Земельні ділянки».

 7. Перевірте кількість ваших тварин, інформація про яких автоматично підвантажується з Єдиного державного реєстру тварин. Для цього перейдіть у розділ Тварини.

 8. Якщо дані про ваші земельні ділянки або тварин є некоректними, зверніться до адміністраторів реєстрів у встановленому законом порядку з вимогою виправити дані. Після оновлення даних в реєстрах інформація в ДАР оновиться автоматично.

 

За консультацією з питань внесення чи виправлення відомостей у державних реєстрах можна звертатися до Безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.

Покрокова інструкція з реєстрації та користування платформою за посиланням: https://bit.ly/DAR_registry.

За інформацією decentralization.gov.ua.

Пов'язані записи

Не знайдено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *